KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA. 01.12.2014, 10:54

We wrześniu klasa I dołączyła do Klubu Bezpiecznego Puchatka. Dzieci uczyły się jak być bezpiecznym w drodze do szkoły, na rowerze, w szkole oraz w domu. Każde dziecko otrzymało książeczkę z grami i zabawami, które pomogły utrwalić wiedzę o zasadach ruchu drogowego, o tym jak uniknąć zagrożeń i jak bezpiecznie spędzić czas w domu, w szkole i w czasie zabawy.

Poprzez różne formy pracy i zabawowe metody uczniowie uczyli się podstawowych zasad bezpieczeństwa, znajomości znaków drogowych, numerów alarmowych i zakresu działań służb ratunkowych. Oglądali filmy z Kubusiem Puchatkiem, który uczył zasad bezpieczeństwa. W listopadzie dzieci przystąpiły do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, który wypadł bardzo dobrze. Po udziale w teście pierwszoklasiści zdobyli Certyfikat Klubu Bezpiecznego Puchatka.